Haber

ABD İslami İlişkiler Konseyi, Hindistan Başbakanı Modi’nin Kongre’deki konuşmasının iptal edilmesini istiyor

Amerikan İslami Çıkarlar Kurulu (CAIR), ABD Kongresi başkanlarından Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin konuşmasını iptal etmelerini, aksi takdirde boykot çağrısı yapacaklarını istedi.

CAIR Hükümet İşleri Direktörü Robert McCaw, Modi’nin Kongre’deki konuşmasına Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Senato Cumhuriyetçi Başkanı Mitch McConnell, Meclis Başkanı Kevin McCarthy ve Azınlık Lideri Hakeem Jeffries’e bir mektup göndererek tepki gösterdi.

Mektubunda, “Modi’nin Kongre’deki konuşması, Hristiyanlara, Müslümanlara, Sihlere ve diğer dini azınlıklara zulmetmenin ABD Kongresi için önemli olmadığı mesajını veriyor” diye yazdı. McCaw, Modi’nin “anti-demokratik” politikalarını eleştirdi.

McCaw mektubunda, “Kongre’nin bu oturumu gerçekleşirse, Kongre üyelerini boykot çağrısında bulunacağız” diye yazdı. uyardı.

CAIR tarafından yapılan diğer açıklamalarda, Hindistan’ın dini azınlıklara yönelik muamelesi nedeniyle Kongre’den bu ülkeyi “özel kaygı duyulan ülkeler” listesine eklemesi ve Biden’ın Modi onuruna verdiği yemeği iptal etmesi istendi.

Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, Modi’ye bir mektup göndererek onu Temsilciler Meclisi ve Senato’nun 22 Haziran’daki ortak oturumunda konuşmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu