Haber

Bakan Yerlikaya açıkladı: ‘Sarallar’ adıyla bilinen organize suç çetesi çökertildi

Bakan Yerlikaya açıkladı: ‘Sarallar’ isimli organize suç çetesi çökertildi

Şebekenin elebaşının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya:

“Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Operasyonlarımız şafak vakti ve akşam karanlığında devam edecek.”

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ‘Kafes’ Operasyonları kapsamında Özgür Saral isimli şahsın başını çektiği ‘Sarallar’ kümesi olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 24 şüpheli yakalandı.

Operasyona ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığımız ile Emniyet Genel Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüz Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı ‘Kafes’ Operasyonu düzenlendi. Özgür Saral isimli kişinin liderliğini yaptığı organize suç örgütü.

Suç örgütü; İstanbul Esenyurt’ta site sahiplerini ve kiracılarını silahla tehdit ederek yağmaladılar, kendilerinden şikayetçi olan sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetten caydırmak için dövdüler, yabancı uyruklu kişilere yönelik yağma yaptılar. menşeli, sitelerdeki mülk sahiplerinin talebi ve bilgisi dışında sahte belgeler düzenleyerek daireleri başka şahıslara verdiler. Söz konusu kişilerin mülkü kiraladıkları, site içindeki konutlardan hırsızlık suçu işledikleri, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek kasten adam öldürmeye teşebbüs ettikleri ve genel güvenliği kasten tehlikeye attıkları, site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetlerinde bulundukları belirlendi. Sarıyer ve Beyoğlu’nda ise silahla yaralama girişiminde bulunuldu. İstanbul genelinde korkutma, baskı ve şiddet eylemlerine karışan, ‘suç işlemek için örgüt kurmak’ suretiyle kamu güvenliği ve huzurunu tehdit eden ve tespit edilen suçları işleyen bu kişilerden 24’ü yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinasyonunda operasyonları düzenleyen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin duaları sizinle. Hiçbiriniz büyük Türk adaletinden kaçamayacaksınız. “Operasyonlarımız sabah ve akşam saatlerinde devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu