Haber

Bozdağ: Komutanların Erdoğan’ı alkışlaması takdire şayan

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı alkışladıkları için tepki gösteren komutanları, “Bu kınanacak bir eylem değil, takdir edilecek bir eylemdir” diyerek savundu.

Erdoğan, önceki hafta yaptığı konuşmada muhalefeti hedef almış, o sırada orada bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever’in de aralarında bulunduğu komutanlar Erdoğan’ı alkışlamıştı.

Bu duruma tepki gösteren Kılıçdaroğlu, askerlere “Komuta kademesi haddini bilsin. Siyaset askerin işi değildir” dedi ve Erdoğan, bu sözlerinden dolayı Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama Bekir Bozdağ’dan geldi. Bakan Bozdağ, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ordumuzun komutanlarının, başkomutanları olan Cumhurbaşkanımızı askeri törenlerde alkışlamaları suçlanacak, kınanacak bir davranış değildir; Bu bir hayranlık eylemidir. Ordumuzun şerefli, kahraman komutanları ve askerlerine karşı sesini yükseltenler, milletimizin ve vatanımızın düşmanlarını sevindiren kimselerdir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu