Haber

Cerrahpaşa’da uzaktan eğitim kararına protesto

İSTANBUL Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) üniversitelerde uzaktan eğitim kararını protesto etti.

YÖK, Kahramanmaraş depremlerinin ardından tıp fakültelerinde 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin bahar döneminde uzaktan eğitimle eğitimlerine devam edeceklerini duyurdu. Bu kararın ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri dekanlık önünde toplanarak bu kararı basın açıklamasıyla protesto etti.

Grup adına konuşan Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Karaca, “Ülkemizin böylesine hassas bir döneminde bizi ve ailelerimizi olumsuz etkileyen bu kararların alınmasında gerekli özenin gösterilmemiş olması çok üzücü” dedi. Online eğitim kararının kabul edilebilir olmadığını söyleyen Karaca, şunları kaydetti: Açtığı ve 1. 2. ve 3. sınıftaki tüm arkadaşlarımızı etkileyen bir şikayet daha var. Her doktor ve tıp öğrencisinin bildiği ve bizzat deneyimlediği güçlü bir eğitim sürecimiz var. Güçlü eğitim sürecimizin en önemli nedeni, insan yaşamının doğrudan bizim sorumluluğumuz altında olmasıdır. İyi doktor olmak için geldiğimiz bu fakültede dünyanın en kutsal mesleklerinden birini en iyi şekilde öğrenmeye çalışıyoruz. Tıp eğitiminin sadece teorik bilgileri öğrenmek olmadığını, pratik uygulamaların da hekim olarak yetişmemiz için gerekli olduğunu biliyoruz. Yüz yüze eğitim, pratik becerilerin bir birleşimidir. Ayrıca bize gel. Geleceğin doktorları olarak hastalarımıza ve ekip arkadaşlarımıza gerçek tutum, davranış ve maliyetleri de öğretiyor.”

– İstanbulhaber-karamursel.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu