Haber

Çin, 58 Ülkeye Düzenli Uçuşları Yeniden Başlatıyor

PEKİN, 16 Şubat (Xinhua) — Çin, 8 Ocak 2023 prestijiyle uluslararası uçuşlardaki bazı Covid-19 kısıtlamalarını kaldırmasının ardından geçen hafta 58 ülkeye düzenli yolcu uçuşlarına yeniden başladı.

Çin Sivil Havacılık İdaresi yetkilisi Shang Kejia, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, 6-12 Şubat ortasında yaklaşık 98 yerli ve yabancı havayolu şirketinin 795 uçuş gerçekleştirdiğini, bunun da Çin’deki uçuşlara göre yüzde 65 artış anlamına geldiğini kaydetti. 2-8 Ocak haftası.

Çin’e veya Çin’den uçuş gerçekleştiren ülke sayısı 2019’un aynı dönemindeki seviyenin yüzde 64’üne, bu uçuşları gerçekleştiren hava yolu sayısı ise yüzde 80’e ulaştı.

Shang, yurt içi hava taşımacılığı pazarının hızla genişlemeye devam edeceğini ve uçuş sayısının muhtemelen pandemi öncesi seviyelere eşit veya hatta bu seviyeleri aşacağını kaydetti.

Yetkili, uluslararası ticaret, turizm ve eğitime olan talebin kademeli olarak artmasıyla birlikte uluslararası uçuş sayısının artmasının beklendiğini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu