Haber

Dilovası’nda yaz sporlarına forma desteği

KOCAELİ (İGFA) –Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, öğrencilerin ve gençlerin yaz mevsimini verimli bir şekilde geçirmelerine yardımcı olmak, onları israftan korumak ve israftan korumak amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları bu yıl 1500 öğrencinin katılımıyla devam ediyor. sağlıklı bir nesil yaratmak.

Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizasyonunda, GEBKİM OSB sponsorluğunda yaz spor okullarında okuyan 1500 öğrenciye forma dağıtım töreni düzenlendi. Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu, kurum yöneticileri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve öğrenciler katıldı.

Forma dağıtım töreninin açılışında konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu; Yaz spor okulları kapsamında 2 spor salonu, 2 yüzme havuzu, 3 futbol sahası ve 1 kapalı halı sahada bin 500 çocuğa günde 2 saat eğitim vermeye devam ettiklerini söyledi.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir yaptığı konuşmada ilçemizde eğitimin yanı sıra spora da önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Amacımız gençlerimizi ve çocuklarımızı hem zihnen hem de bedenen hayata hazırlamak. ilçemizde spor kültürünün pekiştirilmesi ve sporun daha geniş kitlelere yayılması bizim için değerlidir”Her yıl düzenlediğimiz klasik yaz okullarına katılım her geçen yıl artmaktadır. Bu bizi mutlu ediyor. Bu yıl düzenlediğimiz yaz spor okullarının temelini oluşturan GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Lideri Vefa İbrahim Arabacı’ya ve GEBKİM OSB ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

habergulsehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu