Haber

İYİ Parti’den istifa eden Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu ve Akşener istifa etsin

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan ve İYİ Parti’den istifa eden 27. Dönem Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CNN Türk yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu, seçimlerden yenilgiyle ayrılan Millet İttifakı’nda Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in istifa etmesi gerektiğini söyledi.

“TALEP ETMELİLER”

Ağıralioğlu, “Başkanlar kalacak. Bence Kılıçdaroğlu ve Akşener istifa etmeli. Bu sonuçları bilen Meral Hanım’dı, onların kazanmasını uman Kılıçdaroğlu’ydu. Akşener başarının yüzde 0 olduğunu bildiği halde bunları yaşadı. , masayı terk etmesine rağmen.”

“KILIÇDAROĞLU ODAKLI BİR SÜREÇ GEÇİRDİK”

Ağıralioğlu, “Kemal Bey’in eksiğini yerine Kemal Bey’in odaklandığı bir süreçten geçtik. Seçmenin hassasiyetleri doğruyu okuyamadı, eşittir Kemal Kılıçdaroğlu. İktidarın yapamadığı çok şey var. avantaj, eşit olan tek şey değildir Kemal Kılıçdaroğlu.Umut bu kadar canlıyken değişim kazanılmaz.Stratejisinin adı Kemal Kılıçdaroğlu.

“10 KEZ KAZANAMAZSINIZ”

Kemal Kılıçdaroğlu 10 kez kazanamadı. CHP siyasi kadrolarında alışık olduğumuz bir şey var. Seçime 3 5 ay kala kazanıyoruz, umut pompalayan bir ekip sonra bir şey olmuyor. Pot, iktidarı devirmeyi başaramadı. Seçmenin sandığa olan güvenini kaybetmesinden korkuyorum. Kendi hedeflerinden uzaklaşsa da seçmene Tayyip Bey’i düzeltme fırsatı verdi. 20 yıldır kimsenin bütçe yapma fırsatı olmadı. Bu bir başarıdır. 48 oy verenlerin başarısıdır, bizi duymayan adamlara inat değişimin arkasında duranların başarısıdır. Değişim umudu boşa giden bir takımda 52 ve 48 boşa gitti.”

narmanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu