Haber

KKTC’deki depremlerde hayatını kaybedenler için dualar camilerde

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 11 ili etkileyen ve merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerde hayatını kaybedenler için tüm camilerde Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Başkent Lefkoşa’daki Ebu Bekir El Sıddık Camii’nde kılınan cuma namazının ardından Türkiye’deki depremlerde hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okundu.

Cuma namazını Ebu Bekir El Sıddık Camii’nde kılan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Geçen hafta Türkiye’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Türkiye’nin acısını bir kez daha paylaşıyorum.”

Bu zor günleri aşmak için birlik ve beraberlik içinde olmanın değerine işaret eden Tatar, KKTC olarak her zaman Türk milletinin yanında olduklarını dile getirdi.

Ülke genelindeki tüm camilerde cuma namazının ardından depremlerde hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

KKTC Bakanlar Kurulu kararı ile depremzedeler için yardım kampanyası düzenlendi. KKTC’deki camilerde cuma namazı sonrası toplanan nakdi yardımların Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) aracılığıyla depremzedelere gönderileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu